Our team

At the City of Knowledge, we believe our staff is the key to success of the services we offer, and we embrace it as one of our main strategies.

  • Adyelis Tagles Female Entrepreneurship Specialist
  • Aitor Iriberri Creador de Contenidos Audiovisuales
  • Alba French Events and Corporate Services Receptionist
  • Alberto Cedeño General Services Technical Assistant
  • Alejandro Carbonell Director of the Innovation Center
  • Alessa Stabile Gerente de Sostenibilidad
  • Alessandro Francolini Gerente de Negocios
  • Alexandra César Receptionist
  • Alexis Bonilla Gardener
  • Alieth Vernaza Gerente de Eventos y Servicios Comerciales
  • Allan Vásquez General Services Warehouse Clerk
  • Alma Tejada Gerente de Negocios
  • Ana Martínez Receptionist
  • Ana Ottenwalder Arquitecta
  • Anagabriel Quiroga Arquitecta
  • Anel Sanchez Técnico en Servicios
  • Anibal Muñoz Gardener
  • Anne López Housing Assistant
  • Antonio Concepción Air Conditioning Technician
  • Antonio González General Services Technical Assistant
  • Aristides Liebharto Events and Corporate Services Receptionist
  • Armando Rangel Air Conditioning Technician
  • Armando Sánchez Operational Sustainability Coordinator
  • Arquimedes Pachón Accountant
  • Ascanio Quintana Security Agent
  • Ben Bravo Vice President for Administration and Finance
  • Brenda Pérez Driver
  • César Pérez Finance Manager
  • Carla Donalicio Events Logistics and Communications Specialist
  • Carlos Fossatti Maintenance Supervisor
  • Carlos Fuentes Audiovisual Technician
  • Carlos Reyes Information System Manager
  • Carlos Rodríguez Organizational Development Manager
  • Clarisa Rodriguez Housekeeper
  • Cristina Collazos Acceleration Manager
  • Daisy Villamil Housekeeper
  • Danilo Reyes Maintenance Engineer
  • Darcellys Pérez Administration Manager
  • Darcy Bodden Executive Assistant
  • Dario Molina Driver
  • David Aguilar Gerente de Negocios
  • Davinia Uriel Culture and Community Manager
  • Dayra Navarro Innovation Center Operations Manager
  • Dayra Ramos EHS Specialist
  • Desilú Henríquez Receptionist
  • Diana Orillac Practicante
  • Diego Zuniga Technological Equipment Specilaist
  • Dora Coronado Auditor
  • Edgar Buitrago Treasury Assistant
  • Eduardo Araújo Líder de Proyectos Estratégicos
  • Eduardo Pérez Communication Systems and Technical Support
  • Eduardo Sarmiento Technology Manager
  • Edwin Hernández Gardener
  • Elieser Sevilla Security Agent
  • Emiliana Morales Housing Supervisor
  • Estefani Esturain Receptionist
  • Esther Pang Communications Manager
  • Evelyn Sánchez Treasury Assistant
  • Eysel Chong Knowledge Management
  • Fidelio Castro Técnico en Servicios
  • Gabino Ayarza Gerente de Dinamización
  • Germán Núñez Accountant
  • Gloriela Atencio Housing Coordinator
  • Gonzalo Gomez Security Agent
  • Graciela Gonzalez Housekeeper
  • Guillermo Castro Executive Advisor
  • Guillermo Walker Accommodation Assistant Night
  • Gustavo Córdoba General Services Technical Assistant
  • Hannia De La Lastra Analista de Negocios
  • Hilario Sánchez Welder technical
  • Ildefonso Menacho Monitoring Technician
  • Inés Coba Especialista de Desarrollo Organizacional
  • Irasema Guevara Legal Affairs Manager
  • Irene Perurena Vicepresidenta Ejecutiva
  • Irina Gordon Housing Assistant
  • Irvin González Monitoring Technician
  • Irving Núñez Operations Supervisor
  • James Morris Technical Support
  • Janelle Castrellón Gerente de Dinamización
  • Jesús González Mason
  • Jessica Cedeño Asistente Técnica
  • Jonathan Díaz Business Director
  • Jorge Arosemena Executive President
  • Jorge Batista Head of Air Conditioning Systems
  • Jorge Rodríguez Air Conditioning Technician
  • José Caicedo Maintenance Supervisor
  • José González Gardener
  • José Ríos Técnico en Servicios
  • José Saavedra Técnico en Servicios
  • José Sánchez Accounting Assistant
  • José Ureña Developer
  • Josué Castillo Plumbing Technician
  • Josue Ortiz Monitoring Technician
  • Juan Moreno CIDES
  • Juan Solís Técnico en Servicios
  • Julián Bordones Storage Support
  • Julio Ramos Electrician
  • Julissa Fernández Treasurer
  • Katherine Guillen Recepcionista de Eventos y Servicios Comerciales(Nocturno)
  • Kathleen Ortega ↵Events and Commercial Services Analyst
  • Kenia Rodriguez Arquitecta
  • Kiara Concepción Asistente Técnica
  • Lacey Agredo Especialista de Desarrollo Organizacional
  • Lúa Delgado Sustainability Coordinator
  • Larú Linares Female Entrepreneurship Manager
  • Leonardo Gaitán Gardener
  • Leonel Bernal Graphic Designer
  • Liliana Wong Social Media Analyst
  • Liz Castillo Especialista de Atención al Usuario
  • Lorena Díaz Events and Corporate Services Receptionist
  • Luis Jimenez Jefe de Proyectos
  • Mélida Pérez Laundry
  • Mabely Cedeño Especialista de Seguridad Ambiental y Gestión de Desechos
  • Maikel Cano Monitoring Technician
  • Manuel Aparicio Air Conditioning Technician
  • Manuel Pardo Accountant
  • Manuel Rivera Interpretation Center Administrator
  • Mariana Nuñez Haugland Vice President for Communications
  • Mario Fernández Gestor de la Comunidad de Innovación
  • Marjoury Casís Jefa de Proyectos de Clientes y Edificaciones
  • Martín Tarté Digital Content Creator
  • Mary Chambers Post-Sale Supervisor
  • Massiel Ábrego Process Analyst
  • Melquisedec Borden Técnico en Servicios
  • Michel Rodríguez Security and Monitoring Supervisor
  • Milagro Romero Monitoring Technician
  • Monica Fernandez Specialist acceleration
  • Myriam Calvo Directora de Arquitectura y Urbanismo
  • Nayarith Esquivia Events and Corporate Services Receptionist
  • Nelly Angulo Legal Counseling Assistant
  • Noel Diaz Air Conditioning Technician
  • Nohely Medina Analista de Negocios
  • Nurmildo Pérez General Services Technical Assistant
  • Olga Morales Housekeeper
  • Olga Ruiz Projects Accountant
  • Olmedo Santana Gardener
  • Oriana Contreras Gerente de Servicios Comerciales
  • Osvaldo Valdés Gerente de Operaciones de Campo
  • Patricia Coutte Traffic and Purchasing Officer
  • Patricio Gilpin Assembly Coordinator
  • Peregrino Castrejo Técnico en Servicios
  • Raúl Adames Legal Affairs Director
  • Radhames Reynoso Messenger
  • Rafael Riascos Plumbing Technician
  • Rainer Guardado Air Conditioning Technician
  • Ricardo Arosemena Operations Assistant
  • Ricardo Eskildsen Director de Finanzas e Inversiones
  • Ricardo Pérez Electrician
  • Richard Araúz General Services Technical Assistant
  • Roberto Broce Social Media Analyst
  • Roberto Caballero Maintenance Manager
  • Rodrigo Celis Vicepresidente de Operaciones
  • Rogelio Guardia Security Specialist
  • Roland Ríos Communication Systems and Technical Support
  • Rosa Molina Events and Corporate Services Receptionist
  • Rosendo Ríos Mason
  • Roxana Apodaca Housekeeper
  • Roxsibel Atencio Monitoring Technician
  • Sahid Rivas Especialista de Desarrollo Organizacional
  • Sally Hernández Infrastructure Information Systems Specialist
  • Sandra Icaza Executive Specialist
  • Sandy Mosquera Gerente de Dinamización
  • Sherly Bultrón Administradora de Proyectos
  • Tania Guardado Housing Manager
  • Teresa Ospino Gerente de Proyectos
  • Tony Hau Gerente de Servicios al Cliente
  • Valeria Mendoza Information System Specialist
  • Valerio Rodríguez Electrician
  • Vilma Falconett Director of Public Relations
  • Wanda Tagles Accounting Assistant
  • Wilfredo Cosme General Services Technical Assistant
  • Wiston Bernal Operations Assistant
  • Yarima Plicett Anfitrión de Espacios y Eventos Comerciales
  • Yetsibel Reyes Administrative Assistant
  • Yohanna Miranda Payroll Accountant
  • Zoila Ortega Técnico en Servicios